Most, hogy teljes erőbedobással kellene az (első) turnűrös ruhámon dolgozni, teljesen leblokkoltam. Tudom, hogy meg tudom csinálni, tudom, hogy hozzá kellene fognom, de nem megy. Hogy kevésbé szégyeljem magam, dolgozom minden máson, csak azon nem, amin kellene.
Tulajdonképpen, őszintén szólva a sziluetthez legfontosabb két alsó réteget megcsináltam, a turnűrt magát (rögtön két változatban, mert nem tudtam - és most sem tudom még- eldönteni, melyik tetszik jobban, de erről majd később írok, amikor a teljes turnűrös cuccot mutatom). Megcsináltam a hozzávaló alsószoknyát is, de erről majd később írok.
A három tételnek, amit ezután készítettem, története van... (mint mindig, ugyebár).
A századfordulós alsóneműk... Nos, tavaly év végén varrtam egy "historybounding" szettet, hogy legyen mit felvennem olyan helyekre, ahol a szokásos, véletlenszerű lagenlook kézzelkötöttekkel keverve nem elég (mondjuk színházba, vagy komolyabb - értsd nem pop/rock koncertekre). Szóval ehhez a szetthez készítettem egy alsószoknyát (uff, erről a teljes cuccról még mindig csak egy kapkodós telefonos képem van, a tavalyi összefoglalóban felbukkan, de kellene egy rendes fotót is lőnünk már róla). Mivel a cucc a "historybounding" kategóriába tartozik (érdekel mit takar ez a kifejezés? ha sikerül befotóznunk a ruhát, ígérem részletesen írok róla. Jó?), nem kellett, hogy az anyag teljesen hiteles legyen történelmileg, így az a lézervágott "madeira" amit az I love Textil boltjában találtam ideális volt. Mármint a minta a hímzett anyagokat idézte, kedves, romantikus hangulata volt. Az alsószoknyához azonban kevesebb elég volt, és úgy egy másfél méteres darab maradt. Mivel a reformkori alsóruháimat hordtam a századfordulós cuccokhoz is, mindig tervben volt a korszakhoz megfelelőbb alsóruházat.
Közben, amíg a turnűrön dolgoztam, és az anyagok között keresgéltem, a maradék darab a fejemre esett.
Úgy háromszor.
A harmadik alkalommal már azt mondtam, ne kötekedj velem, mert kinyírlak. És a fejemre esett negyedszer is. HÁT TE AKARTAD. Ugye?
A Folkwear szabásmintája már megvolt, kinyomtatva, összeragasztva, a méretemben kivágva. A többméretes, borítékos szabásmintákat (pl a nagy szabásminta gyártóktól, Burda, Simplicity, stb.), nem szoktam szétvágni, hanem átmásolom, de a nyomtatható PDF más tészta, azt annyiszor nyomtatom ki, ahányszor akarom. Persze, tudom, tinta, papír így is kell, de papír a másoláshoz is kellene.
Mindenesetre, ahogy mondtam, megvolt a minta, csak szabni és varrni kellett. A viktoriánus és századfordulós alsóruhákban a díszítésüket találom varázslatosnak, a piéket, a csipkéket, a csipkebetéteket. Nálunk persze, messze nincs olyan választék ezekből, mint egyes, tőlünk nyugatabbra fekvő országokban, így a készleteimben fellelhető pamutcsipkéket használtam. A módszeren még van mit javítanom, de nem vagyok elégedetlen. A nadrággal kapcsolatban egy kifogásom van... Az ülepe alacsony nekem (vagy inkább hosszú), de ez nem a minta hibája. Igen, tudom, hogy rövid a derekam, ugyanakkor nem szeretem a ruhákat (főleg a nadrágokat) magasan hordani. Így sem rossz vagy hordhatatlan, de legközelebb leveszek pár centit a derekából, és jók leszünk :-)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése