2026. június 23., kedd

Táncolós nacik

A fogyás, akkor is, ha szándékos és az ember keményen megdolgozik érte, nem mindig napsütés, móka és kacagés. Bármennyire is örülök anak, hogy kisebb ruhákat hordhatok, és azt vehetem fel, ami tetszik (ahelyett, ami rámjön), azért a dolognak árnyékosabb oldala is van. 

Mint például, hogy szinte minden történelmi ruhámat újra kell varrnom - bár ezt nem bánom annyira, mert most már sokkal jobbakat, sokkal jobban átgondoltan tudom elkészíteni, eleinte egyrészt a tudásom sem volt meg, és sokszor a sebesség fontosabb volt. 

Másrészről, szinte minden lóg rajtam, necsak a ruhák, hanem a combom, a karom, a hasam, a bőröm, és ez sokkal rosszabb. Úgy döntöttem, teszek valamit, és táncos kardió-órákra kezdtem járni, de ehhez kellett pár ruhadarab. Persze, sport-melltartók és ujjatlan pólók is kellettek, azért ezeket nem kezdtem el varrni, de nadrágokra is szükségem volt. 

Bő szárú, buggyos, "barrel leg" (hordószárú) nadrágokra vágytam, és úgy döntöttem ezeket megvarrom. 

Átnéztem az ETSY-n kapható szabásmintákat, kiválasztottam egyet, és varrtam egy használható mock-upot, egy nagyon.nagyon régi darab maradék futterból (ezt az anyagot még akkor vettem, amikor az unokaöcsém született, 34 évvel ezelőtt: kis kezeslábasokat varrtam az újszülöttnek, aki azóta már komoly felnőtt), és alaposan átgondoltam, mit változtatnék. 

Hogy a buggyos fazon kicsit jobban hangsúlyozzam, kicsit elvettem a derekából, pár centit viszont hozzáadtam a szárához, de a legaljábból is elvettem kicsit. És átrajzoltam az eleje zseb formáját.

Az elsőt fehér pamut-futterből készítettem (a másikhoz képest ez viszonylag új anyag, alig pár éves).
Sajnos a kéttűs ipari gépem nem működik, és a háztartási, amit ikertűvel lehet használni, nem bírta a 3-4 réteg futtert, így a az egytűs gyorsvarróval készítettem a dupla dísztűzést. Nem kellett, hogy rugalmas legyen, így nem volt gond. 

Ahogy a rugalmas anyagaim között ástam, egy olyan jött szembe, ami -ismét- nagyon régi darab. Az I Love Textilben vettem, de nem emlékszem, hogy pontosan mikor. Az biztos, hogy vagy akkor, amikor Chris pár éves volt és Príma-tornára jártam, vagy még korábban. Mindig is szerettem ezt az anyagot, bár kimondottan tréning-ruhának, macinacinak- kapucnis felsőnek való anyag, nem különösebben rugalmas, és gyönyörű koptatott-farmer kék. Nem csoda, hogy évtizedekig őrizgettem.  Emlékszem, annak idején is egy tréning nacit varrtam belőle.


Úgy gondoltam, legfőbb ideje, hogy ismét varrjak belőle.

Ugyanazokat a változtatásokat alkalmaztam, mint a fehérnél, a dísztűzéseket az egytűs gyorsvarróval tűztem. Ezúttal azonban a hátsó zsebeket is felvarrtam. 

Mivel mindkét nadrágot sikeresnek könyveltem el, fogok még ilyen nadrágot varrni, valószínűleg más szabásmintákat is kipróbálok majd.

Since I can categorize both pants as a succes, I will make other ones, probably trying other patterns as well. 

Szabásminta: Kaashi Patterns

Anyag: I Love Textil

Fotók: Bodeszphoto



Nincsenek megjegyzések: