2026. június 26., péntek

Özvegy Ráthné ingblúza (Nina blúz)

Már meséltem a karakterről, akinek fel kellett építenem az öltözékét. 

A következő tétel a listán egy ingblúz volt.

Amióta Leimomi a Scroop patternstől kijött a Nina blúz mintájával, tudtam, hogy meg akarom varrni. Ráadásul, amióta láttam Eva Greent a Penny Dreadfulban tetőtől talpig fekete századfordulós cuccban, izgatta a fantáziámat, akkor is, ha eszem ágában sem volt magamra fekete ruhát venni. 

De mindez megváltozott, amikor úgy döntöttem, hogy Ráthné kap egy teljes öltözéket, és az első pillanattól tudtam, hogy a blúzát a Nina blúz mintájából fogom megvarrni. Dolgoztam már Scroop mintával (az Aidah ruhájukat legalább 4-szer megvarrtam már), tudtam, hogy megbízhatok a mintáikban. 

Ez alkalommal az anyagválasztást nem bíztam a véletlenre (bármennyire is szeretem az I Love Textilt, azért nagy szerencse kell ahhoz, hogy olyan anyagot találjunk náluk, ami épp kellene, vagy hatalmas készleteket kell otthon tartani, amihez pedig hely kell) ezért a blúzhoz a Bubulákovo-tól rendeltem lenvásznat, és közben elballagtam a rövidáru nagykerbe, és vettem még néhány tekercs fekete csipkét. Ezúttal szerencsém volt, találtam egyet, ami a többinél jóval finomabb volt. 

Az eleje vállrésszel kezdtem, itt V alakban csipkebetéteket illesztettem a vállrészbe.  



Bár a mintában nem szerepelt, az ujjába is került csipkebetét, a mandzsettáját szélesebbre szabtam, erre nem betétként, hanem csak rátétként került néhány sor csipke.
Mivel a blúzt a szoknya derekába tűrve terveztem hordani, a rászabott ("seszlis") derékrészt elhagytam, és a dereka behúzást sem készítettem el.

Anyag: Bublákovo

U.i: Holnap a teljes öltözéket megmutatom, az összes kiegészítővel. 

Nincsenek megjegyzések: